Jak sprawić, by sprężarka powietrza była cicha?

Sprężarka powietrza jest hałaśliwym narzędziem. Wytwarza nieznośny hałas, który przeszkadza operatorowi i najbliższym ludziom. Zamiast inwestować w nowy, można podjąć pewne kroki, aby utrzymać sprężarkę powietrza cicho, a środowisko chłodno! Więc pytanie brzmi: jak sprawić, aby sprężarka powietrza była cicha?

Sprężarkę powietrza można wyciszyć poprzez zmniejszenie jej wibracji, użycie smaru i akcesoriów dźwiękochłonnych. Ten artykuł pozwoli Ci dowiedzieć się, dlaczego sprężarka powietrza powoduje hałas i zaoferuje 10 najłatwiejszych i najskuteczniejszych rozwiązań, aby rozwiązać ten problem.

Pomimo tego, dowiesz się tolerowany poziom hałasu i kilka istotnych informacji, aby zapewnić cichszą pracę sprężarki powietrza.

Streszczenie artykułu

 • Jak sprawić, by sprężarka powietrza była cichsza?
  • Stosowanie gumowych pierścieni uszczelniających
  • Smarowanie łożysk
  • Przykryć wlot tłumikiem
  • Umieścić wlot powietrza na zewnątrz
  • Wyczyść filtry
  • Wyłożyć ścianę wykładziną akustyczną
  • Dokręcić luźne części sprężarki powietrza
  • Użycie skrzynki dźwiękoszczelnej
  • Koc dźwiękoszczelny
  • Kup cichszą sprężarkę powietrza
 • Poziom hałasu sprężarki powietrza
 • Przyczyny powodujące hałas w sprężarce powietrza
 • Często zadawane pytania: Jak wyciszyć sprężarkę powietrza?
  • Słowa końcowe

Jak sprawić, aby sprężarka powietrza pracowała ciszej

Operator może podjąć wiele kroków, aby rozwiązać problem hałasu w sprężarce powietrza. Poniżej przedstawiono kilka skutecznych i łatwiejszych metod zmniejszenia hałasu sprężarki powietrza i utrzymania go na znośnym poziomie:

Stosowanie gumowych przelotek

Guma jest dobrze przyjętym i szeroko stosowanym materiałem pochłaniającym hałas w różnych narzędziach. Poza tym, jest dostępny w większości sklepów narzędziowych i online. Niektóre zlewy kuchenne ze stali nierdzewnej są również zaprojektowane z powłoką gumową w celu zmniejszenia hałasu. Podobna rzecz proces może pracować dla sprężarki powietrza.

Możesz umieścić gumową przepaskę pomiędzy powierzchnią a sprężarką powietrza, aby zminimalizować wibracje, jak również poziom hałasu. Ale upewnij się, że sprężarka powietrza pozostaje na poziomie po umieszczeniu gumowej przepaski; w przeciwnym razie, nie zmniejszy to hałasu.

Smarowanie łożysk

Ruchoma część sprężarki powietrza ma kilka łożysk, które tworzą tarcie. Jeśli łożysko dostanie plamę, może to spowodować duży hałas. Smarowanie łożysk jest częścią konserwacji, która nie tylko sprawia, że maszyna jest długotrwała, ale również zmniejsza poziom hałasu. Spośród szerokiej gamy produktów smarujących można wybrać wysokiej jakości smar. Następnie należy włożyć smar do łożyska i odczekać chwilę. Po uruchomieniu sprężarki powietrza, odczujesz cichszą pracę.

Zakryj wlot tłumikiem

Innym alternatywnym sposobem jest zakrycie wlotu sprężarki powietrznej za pomocą tłumika. Tłumik spawany jest najbardziej efektywny dla takiego zadania, a zestaw tłumików do sprężarek powietrza jest również niedrogi. Niektóre tłumiki są wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane z szerokim otworem wylotowym i wlotowym z podwójnymi komorami.

Jak więc owinąć wlot sprężarki powietrza tłumikiem? Wystarczy zlokalizować wlot sprężarki i podłączyć dwustronny wąż powietrzny pomiędzy tłumikiem a wlotem. W ten sposób poziom hałasu obniży się nawet o cztery decybele.

Umieszczenie wlotu powietrza na zewnątrz

Podczas wlotu sprężarki powietrza, może ona wytwarzać większy hałas. Tak więc, umieszczenie wlotu powietrza na otwartej przestrzeni jest niezbędne do utrzymania spokojnego środowiska.

Wiele osób najlepszą sprężarkę powietrza do pokryć dachowych lub ramek pracy, ale miejsce w piwnicy, garażu, lub w pokoju, co zwiększa hałas. Ale jeśli chcesz obniżyć poziom hałasu, umieść go na trawniku lub innym dobrze wentylowanym obszarze.

Czyszczenie filtrów

Filtr usuwa brud z powietrza i koszulki przez sprężarkę, która może być źródłem hałasu. Bez regularnego sprawdzania filtra, kurz może się gromadzić i blokować filtr, stając się przyczyną nieznośnego hałasu. Zablokowana sprężarka powietrza nie pozwala na wydajną pracę urządzenia. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy okresowo czyścić filtr sprężarki powietrza.

Podkładka dźwiękowa na ścianie

Umieszczenie sprężarki powietrza blisko ściany lub w małym kącie może spowodować echo dźwięku i zwiększyć jego poziom. I odwrotnie, użycie dźwiękoszczelnej wyściółki na ścianie może skutecznie zmniejszyć hałas. Zamiast tego skuteczne są również koce dźwiękochłonne, które są również powszechnie dostępne. Co ważniejsze, nie jest konieczne, aby umieścić wyściółkę na całej ścianie, podczas gdy umieszczenie najbliższej ściany sprężarki powietrza jest wystarczająco dobre.

Dokręcić luźne części sprężarki powietrza

Nie jest to zwykle powszechne, ale czasami luźne części mogą być głównym źródłem hałasu sprężarki powietrza. Części takie jak śruby i wkręty mogą się poluzować z powodu wibracji i powodować hałas. Tak więc, w ramach rutynowej kontroli, należy upewnić się, że wszystkie części są dokręcone.

Użycie skrzynki dźwiękoszczelnej

Jest to kolejne doskonałe rozwiązanie, aby uczynić sprężarkę powietrza cichą. Mimo to, skrzynka dźwiękoszczelna jest jednym z najlepszych elementów wyposażenia, aby obniżyć hałas sprężarki powietrza. Spośród różnych skrzynek dźwiękoszczelnych należy wybrać tę, która pasuje do skrzynki i jej wymiarów.

Mimo to możesz stworzyć w domu skrzynkę dźwiękoszczelną dla sprężarki powietrza, postępując zgodnie z prostym procesem. Weź kilka kawałków sklejki lub tektury i przytnij je do wymiarów kompresora powietrza. Teraz weź materiał dźwiękochłonny, taki jak gumowa wyściółka i otocz nim skrzynkę. Pudełko pochłonie większość hałasu, a Ty będziesz słyszał znośny hałas.

Koc dźwiękochłonny

Jeśli nie jesteś zainteresowany ani przymocowaniem materiału dźwiękoszczelnego do ściany, ani pudełkiem dźwiękoszczelnym, koc dźwiękoszczelny może Ci pomóc. Przykrycie całej sprężarki powietrznej kocem dźwiękoszczelnym zapobiegnie rozprzestrzenianiu się dźwięku na zewnątrz. A użytkownik będzie mógł cieszyć się cichą pracą.

Kup cichszą sprężarkę powietrza

Jeśli sprężarka powietrza jest starsza, a jej części wewnętrzne nie nadają się do naprawy, należy zainwestować w nową. Wybierając nową sprężarkę powietrza, upewnij się, że jej maksymalny poziom hałasu jest mniejszy niż 70 dB. Nawet ty musisz się nauczyć, jak prawidłowo używać sprężarki powietrza.

Poziom hałasu sprężarki powietrza

Zanim przejdziemy dalej, dowiedzmy się, jak bardzo poziom hałasu jest zwykle znaczny. Poziom hałasu jest międzynarodowo określany w decybelach (dB).

Poziom hałasu sprężarki powietrza poniżej 70 dB jest znośny. Od tak złożonego mechanizmu, nie jest to wyższe dla środowiska domowego. Ale używanie taniej i starszej sprężarki powietrza nie zapewni Ci takiej wydajności. Takie urządzenie może wytwarzać hałas, którego nie można tolerować. Hałas wytwarzany przez sprężarkę powietrza do 95dB jest uważany za nieakceptowalny.

I tu pojawia się pytanie: jak zmierzyć poziom hałasu sprężarki powietrza? Jest to proste zadanie. Do obliczenia stopnia hałasu można nawet użyć smartfona. Wystarczy pobrać aplikację do pomiaru hałasu online i określić poziom hałasu sprężarki powietrza. Istnieją pewne profesjonalne narzędzia, takie jak miernik decybeli, które mogą być używane do pomiaru poziomu hałasu.

Przyczyna powodująca hałas w sprężarce powietrza

Podobnie, ucząc się o niedopuszczalnym poziomie hałasu, znajomość przyczyny sytuacji może pomóc w podjęciu skutecznych kroków przeciwko określonym przyczynom. Sprężarka powietrza może powodować głośny hałas z powodu wielu czynników. Poniżej znajduje się lista:

Wibracje

Niestabilne mocowanie sprężarki powietrza może powodować nadmierne wibracje, co prowadzi do zwiększenia hałasu. Nie jest to jedna z głównych przyczyn, ale wibracje mogą powodować hałas nie do zniesienia. Pomimo niestabilnego zamocowania, montaż sprężarki powietrza w niewłaściwy sposób może również powodować wiele wibracji.

Ponownie, niedokładne zamocowanie części sprężarki i postawienie urządzenia na twardej powierzchni również zwiększa wibracje. W rezultacie sprężarka powietrza wytwarza wyższy poziom hałasu.

Materiały, z których wykonana jest sprężarka powietrza

Surowiec, z którego wykonana jest sprężarka powietrza, jest odpowiedzialny za wytwarzanie głośnych dźwięków. Na przykład, użycie sprężarki powietrza wykonanej z cienkiego metalu może powodować duży hałas, ponieważ cienki metal bardziej wibruje.

Dlatego zaleca się stosowanie sprężarki powietrza najwyższej jakości, która jest wykonana z grubego, wytrzymałego metalu. Taki kompresor nie będzie bardziej wibrował i zmniejszy poziom hałasu.

Obszar umieszczenia

Sprężarka powietrza może wytwarzać ogromny hałas z powodu miejsc, w których jest umieszczona. Na przykład, trzymanie sprężarki na twardej powierzchni może powodować dużo hałasu w porównaniu z miękką powierzchnią. Jeśli podczas pracy sprężarka jest stale potrząsana, operator będzie odczuwał hałas. Nierówna powierzchnia jest również odpowiedzialna za to, że sprężarka powietrza jest głośna.

Wlot i wylot

Czasami części wlotowe sprężarki powietrza powodują zwiększony hałas. Podobnie jak odkurzacze, sprężarki powietrza również pobierają powietrze, co powoduje wytwarzanie hałasu. I odwrotnie, jeśli sprężarka powietrza nie ma dobrego układu wydechowego, będzie wytwarzać hałas nie do zniesienia.

Często zadawane pytania: Jak wyciszyć sprężarkę powietrza?

Co to jest cicha sprężarka powietrza?

Cicha sprężarka powietrza, która wytwarza znośny hałas, jest uważana za cichą sprężarkę powietrza. Poziom hałasu sprężarki powietrza jest wyrażany w decybelach. Im mniejsza jest ta liczba, tym sprężarka powietrza pracuje spokojniej. Zazwyczaj sprężarki smarowane olejem są lepsze i cichsze od niesmarowanych sprężarek powietrza.

Które typy sprężarek powietrza są najcichsze?

Spośród różnych typów sprężarek powietrza, dwutłokowe sprężarki tłokowe są cichsze niż urządzenia z pojedynczym tłokiem. Poza tym sprężarki tłokowe są głośniejsze od sprężarek śrubowych. Ogólnie rzecz biorąc, spiralne sprężarki powietrza są najcichsze i niezwykle wydajne.

Dlaczego sprężarki powietrza są głośne?

Za głośną pracę sprężarki powietrza odpowiada kilka czynników. Wśród nich najbardziej odpowiedzialne jest tarcie pomiędzy ruchomymi częściami. Podczas pracy sprężarki powietrza, jej wewnętrzny metal ślizga się i uderza o inny metal, co powoduje głośny hałas. Zazwyczaj sprężarki zasilane gazem są głośniejsze od innych typów, ponieważ mają więcej ruchomego metalu i wytwarzają spaliny.

Słowa końcowe

Oprócz tego, że sprężarka powietrza jest skuteczna w pracach remontowych w domu, może być również uciążliwa dla operatora i najbliższych sąsiadów. Nauka o tym, jak sprawić, by sprężarka powietrza była cicha, może zapewnić relaksującą jakość pracy, pozwalając skupić się wyłącznie na zadaniu. Co ważniejsze, ekstremalny hałas może być wskaźnikiem zagrożenia, jeśli jest spowodowany przez części wewnętrzne.

Dlatego należy stosować się do wyżej wymienionych wskazówek i nie wahać się inwestować, jeśli wymaga to dodatkowego wyposażenia. Wreszcie, regularnie konserwuj sprężarkę powietrza i utrzymuj urządzenie w ciszy, aby cieszyć się długotrwałą pracą.

Autor