Jak zwiększyć CFM na sprężarce powietrza

Zwiększenie CFM sprężarki powietrza za pomocą określonego narzędzia pneumatycznego jest łatwym zadaniem. Ale jeśli proces stanie się niewłaściwy, wtedy CFM sprężarki powietrza uszkodzi twój projekt. Tak więc, nauka jak zwiększyć CFM w sprężarkach powietrza we właściwy i bezpieczny sposób może zaoszczędzić trochę dolarów, jak również pozwoli nam kontynuować projekt.

Sprężarki powietrza często muszą łączyć się z różnymi narzędziami pneumatycznymi, w tym gwoździarkami ramowymi i kluczami udarowymi, które różnią się pod względem CFM. Tak więc dostosowanie CFM sprężarki powietrza może zwiększyć wydajność, ale jest to ryzykowne zadanie. Zastosowanie niewłaściwego procesu może spowodować uszkodzenie najlepszej sprężarki powietrza, która jest w stanie napełnić zbiornik.

Streszczenie artykułu

 • Wskazówki dotyczące zwiększania CFM w sprężarce powietrza
  • Zmniejszanie ciśnienia w celu zwiększenia CFM
  • Łączenie dwóch sprężarek w celu zwiększenia CFM
  • Zapewnienie sprężarce więcej czasu
 • Ile CFM potrzeba do sprężarki powietrza?
  • Jak zmniejszyć CFM sprężarki powietrza?
  • Dlaczego zapewnienie właściwej wartości CFM jest ważne dla narzędzi pneumatycznych?
 • Często zadawane pytania: Jak zwiększyć CFM w sprężarce powietrza?
  • Utrzymywanie CFM w sprężarce powietrza

Wskazówki jak zwiększyć CFM sprężarki powietrza

Ujawnimy kilka skutecznych i jednocześnie łatwiejszych metod, które pomogą Ci pewnie zwiększyć CFM sprężarki powietrza. W artykule dowiesz się o właściwym CFM dla niektórych narzędzi pneumatycznych i procesie zmniejszania CFM, abyś mógł go zastosować w razie potrzeby.

Zmniejszanie ciśnienia w celu zwiększenia CFM

Sprężarka powietrza pobiera powietrze na pierwszym etapie, a następnie wytwarza ciśnienie wewnątrz zbiornika. Ciśnienie to kontroluje szybkość uwalniania powietrza, która jest znana jako CFM. Różne sprężarki powietrza mają określone poziomy mocy w zależności od ich CFM i ciśnienia. Matematycznie, moc= ciśnienie X (objętość/czas), gdzie objętość/czas to CFM. Tak więc, utrzymując stałą moc, jeśli chcesz zwiększyć CFM, będziesz musiał zmniejszyć ciśnienie. Aby tak się stało, musisz zmniejszyć ciśnienie.

Po wybraniu regulatora jest w dół, powietrze zacznie stopniowo wpływać do zbiornika, co tworzy niższe ciśnienie wewnątrz zbiornika. To niższe ciśnienie będzie oferować wyższy poziom CFM.

Na przykład, sprężarka powietrza z 5 CFM przy 90 PSI będzie oferować objętość wyjściową powietrza 5 CFM, jeśli ciśnienie osiągnie 90 PSI. Jeśli jednak obniżysz ciśnienie do 90 PSI, uzyskasz wydajność ponad 5 CFM. Jest to bezpieczniejszy sposób, aby cieszyć się wyższą CFM. Ta metoda nie spowoduje żadnego uszkodzenia sprężarki powietrza, ale pozwoli osiągnąć określony limit.

Łączenie dwóch sprężarek w celu zwiększenia CFM

Poprzedni proces nie zapewni Ci wyższego CFM niż maksymalny limit sprężarki powietrza. Jak więc uzyskać więcej CFM z kompresora powietrza z limitem 5 CFM? Połączenie dwóch sprężarek w celu uzyskania większej ilości CFM jest procesem łatwym i bezpiecznym. Logicznie łącząc kompresor powietrza 5 CFM z kompresorem powietrza 3 CFM, możesz cieszyć się 8 CFM jednocześnie.

Jak więc podłączyć dwie sprężarki, aby zwiększyć CFM? Akcesoria potrzebne do wykonania tej metody to trzy węże łączące. Po pierwsze, połącz obie sprężarki powietrza za pomocą dwóch węży. Następnie połącz oba węże sprężarek powietrza za pomocą trzeciego węża. Upewnij się, że ten trzeci ma trzy otwory, ponieważ dwa otwory muszą być używane jako wejścia, a trzeci jako wyjście. Na koniec połącz trzeci otwór z narzędziem pneumatycznym.

Ta metoda jest skuteczna, aby mieć wyższe CFM poza limitami kompresora powietrza, ale ma pewne warunki. Proces ten wymaga dwóch sprężarek powietrza. Jeśli nie masz podwójnej sprężarki i planujesz ją zdobyć, upewnij się, że będzie to opłacalne dla Twojego projektu. Jeśli rodzaj pracy wymaga wyższej wartości CFM, zaleca się zakup sprężarki o wyższej wartości CFM.

Dać sprężarce więcej czasu

Inną ekonomiczną i łatwą metodą zwiększenia CFM sprężarki powietrza jest zaoferowanie jej dodatkowego czasu. Umożliwienie sprężarce powietrza pracy przez dodatkowy czas na sprężonym powietrzu ostatecznie sprawi, że ciśnienie w zbiorniku wzrośnie.

Aby wykonać to zadanie, należy ustawić regulacje na najniższym poziomie. Pozwoli to silnikowi sprężarki pracować przez dłuższy czas i sprawi, że gęstość sprężonego powietrza będzie wyższa. W ten sposób poprawi się CFM. Aby dokładnie wykonać ten proces, trzeba szybko nauczyć się, jak wyregulować regulator w sprężarce powietrza.

Jako początkujący, należy schodzić powoli w dół, a nie iść na najniższe ustawienie w jednym wysiłku. Będzie to oferować najwyższą wydajność CFM bezpiecznie i ostatecznie. Imponującą rzeczą w tej metodzie jest to, że zwiększy ona długowieczność sprężarki powietrza wraz z CFM.

Pro sugestia: podobnie jak w przypadku pierwszej metody, ten proces zaoferuje Ci nieco wyższą CFM. Ale jeśli potrzebujesz podwójnego CFM, zalecany jest drugi proces.

Ile CFM potrzeba do sprężarki powietrza?

Wymóg CFM jest różny dla różnych narzędzi pneumatycznych, gdzie niektóre narzędzia potrzebują wyższego CFM, a inne niższego. Na przykład, trzeba zwiększyć CFM, aby przejść przez klucz udarowy, podczas gdy śruba ramowa wymaga niższej CFM. W zależności od narzędzi, aby użyć kompresora do klucza udarowego, należy ustawić CFM na 5-8 CFM przy 90 PSI. Podobnie, 5-7 CFM przy 30-40 PSI jest zalecane do natryskiwania farby.

Odwrotnie, zszywacz pneumatyczny potrzebuje tylko 0,3 do 0,5 CFM, a gwoździarka ramowa jest zadowolona z 2,5 CFM, aby ukończyć projekt. Oznacza to, że użytkownik musiał zmienić CFM biorąc pod uwagę narzędzia pneumatyczne i cele.

Jak zmniejszyć CFM sprężarki powietrza?

Po zwiększeniu CFM sprężarki, czasami projekt wymaga niższej CFM. Ale czy można zmniejszyć CFM sprężarki?

Tak! Zdecydowanie można zmniejszyć CFM sprężarki powietrza, jeśli projekt nie wymaga dużego ciśnienia powietrza. Najprostszą metodą jest szybkie napełnienie zbiornika sprężarki powietrzem. Wystarczy więc ustawić regulator sprężarki na najwyższym poziomie.

Ale jest to ryzykowny proces, ponieważ zbytnie obniżenie poziomu CFM może zmniejszyć zdolność zbiornika do napełniania się. Może to nawet spowodować zatrzymanie narzędzia pneumatycznego, które jest używane ze sprężonym powietrzem. Idealnym sposobem na zapewnienie niższego CFM dla projektu jest użycie sprężarki powietrza o niższym CFM. Może to kosztować trochę dodatkowych pieniędzy, ale będzie to jednorazowa inwestycja dla precyzyjnego działania. Co ważniejsze, uchroni to sprężarkę powietrza przed uszkodzeniem.

Dlaczego zapewnienie właściwej wartości CFM jest ważne dla narzędzi pneumatycznych?

Jest to ważne pytanie i wiele osób jest już tego świadomych. Praca narzędzia pneumatycznego z niewłaściwym CFM nie pozwoli na jego dobrą pracę. Może to nie tylko uszkodzić narzędzie pneumatyczne, ale także uszkodzić powierzchnię roboczą. Poniżej przedstawiono znaczenie ustawienia CFM na właściwym poziomie dla narzędzia pneumatycznego:

 • Dokładny CFM jest niezbędny do zasilania narzędzia pneumatycznego. Większość producentów oferuje zakres CFM, z którymi pracuje dane narzędzie pneumatyczne. Jeśli więc nie zapewnisz wymaganej wartości CFM, elektronarzędzie nie uruchomi się.
 • Podanie niższej wartości CFM do sprężarki może mieć negatywny wpływ. Może zmniejszyć trwałość i zdolność do pracy sprężarki powietrza.
 • Czas to pieniądz, zwłaszcza dla profesjonalnego entuzjasty, który pracuje z narzędziem pneumatycznym. Aby uzyskać wyższą wydajność CFM, operator musiał dostosować sprężarkę powietrza do prac dekarskich lub ramowych. Napełnienie zbiornika powietrza zajmuje dodatkowy czas.
 • Wreszcie, niewłaściwe CFM znacznie wpływa na funkcjonalność narzędzia pneumatycznego.

Często zadawane pytania, jak zwiększyć CFM w sprężarce powietrza

Czy dodanie zbiornika zwiększa CFM?

Tak! Dodanie dodatkowego zbiornika może podwoić CFM. W rzeczywistości jest to skuteczny sposób, aby cieszyć się wyższym CFM niż limity sprężarki powietrza. Omówiliśmy już ten proces powyżej.

Czy mogę mieć zwiększone CFM bez zmniejszania PSI?

Obniżenie PSI ostatecznie zwiększy CFM i jest to świetny sposób na zwiększenie CFM. Jeśli masz sprężarkę powietrza z 9 CFM i 125 PSI, będziesz miał 9 CFM powietrza wyjściowego, jeśli ciśnienie osiągnie 125 PSI. Ale jeśli zmniejszysz ciśnienie PSI, zwiększysz CFM.

Czy wyższa wartość CFM oznacza lepszą sprężarkę powietrza?

To zależy od wymagań danego projektu i narzędzi. Sprężarka powietrza o wyższej CFM będzie najlepsza dla Ciebie, jeśli potrzebujesz obsługiwać klucz udarowy lub rozpylać farbę. Ale jeśli projekt wymaga pneumatycznego zszywacza, wtedy wybierasz kompresor wodny o niższej CFM.

Utrzymanie CFM w sprężarce powietrza

Wiedza o tym, jak zwiększyć CFM w sprężarce powietrza, to prosta rzecz. Ale zastosowanie tego procesu wymaga poważnego doświadczenia i wykonania; w przeciwnym razie może się to skończyć bełkotem. Więc jeśli jesteś początkujący i nie masz wystarczającej pewności siebie, zadzwoń po poradę do eksperta.

Pomimo zakupu sprężarki powietrza z wyższą CFM, jeśli projekt wymaga wyższej CFM częściej, Ale jeśli masz podstawową wiedzę o sprężarkach powietrza i wystarczająco dużo zaufania, proces, o którym wspomnieliśmy, będzie dla Ciebie przydatny.

Autor