Jak długo ładuje się akumulator wiertarki?

Wiedza o tym, jak długo trwa ładowanie akumulatora wiertarki jest przydatna, aby prawidłowo i całkowicie naładować akumulator i zapobiec przeładowaniu. Pomaga to również uzyskać najlepszą wydajność akumulatora wiertarki za każdym razem, bez uszczerbku dla jego trwałości i wydajności. Ale wymagany czas ładowania różni się w zależności od marek i modeli.

Tak więc w tym badaniu omówiliśmy czas ładowania różnych marek, w tym Dewalt, Makita, Bosch, craftsman. Tak więc niezależnie od tego, jakiej bezprzewodowej wiertarki i akumulatora używasz, czytając ten przewodnik dowiesz się o wymaganym czasie ładowania wraz z poradami dotyczącymi utrzymania i poprawy wydajności akumulatora.

Streszczenie artykułu

 • Jak długo trwa pełne naładowanie akumulatorów do wiertarek?
  • Jak długo trwa ładowanie akumulatora litowo-jonowego?
  • Top 7 Czas ładowania akumulatora wiertarki taśmowej
  • Wskazówki dotyczące konserwacji i poprawy wydajności akumulatora wiertarki akumulatorowej
 • FAQs na temat tego, jak długo trwa ładowanie akumulatora do wiertarki
  • Słowa końcowe

Jak długo trwa pełne naładowanie akumulatora wiertarki?

Czas ładowania niektórych akumulatorów do wiertarek zależy od ich pojemności, technologii i warunków. Ogólnie rzecz biorąc, ładowanie akumulatora wiertarki akumulatorowej trwa średnio od 15 minut do 5 godzin. Jednak używając szybkiej ładowarki można skrócić czas ładowania. Inną ważną rzeczą jest to, że musisz w pełni naładować baterię za pierwszym razem, aby uzyskać szybsze ładowanie i dłuższy czas pracy.

Jak długo trwa ładowanie akumulatora litowo-jonowego?

Producenci ulepszają swoje akumulatory do wiertarek akumulatorowych, a większość marek używa obecnie akumulatorów litowo-jonowych. Jest to niezawodny akumulator do wiertarek akumulatorowych, który jest bardziej wydajny, ma większą pojemność i zapewnia długi czas pracy. Co ważniejsze, akumulatory litowo-jonowe szybko uzyskują pełne naładowanie, które wynosi około 30 minut do 3 godzin.

Top 7 Baterie do wiertarek taśmowych Czas ładowania

Akumulatory Ryobi do wiertarek akumulatorowych

Typ ładowarki określa czas ładowania akumulatora Ryobi. Zależy to również od mocy akumulatora i szybkości ładowania. Jeśli jednak masz akumulatorową wiertarkę Ryobi 18v i akumulator litowo-jonowy, możesz go naładować za pomocą dowolnej ładowarki Ryobi.

Oprócz tych, Ryobi 18V ONE + kompaktowa ładowarka może dostarczyć ładunek przy 1,5 Amp / h. Oznacza to, że ta ładowarka będzie ładować 1.5Ah baterię w pełni w ciągu zaledwie 1 godziny. Podobnie, ta ładowarka sprawi, że 18V 2.0 Ah akumulator litowy w pełni naładowany w zaledwie 80 minut.

Ryobi 18V ONE+ Fast Charger zapewnia szybkie ładowanie, które jest 5.0 Amp/h. Tak więc, trzeba tylko czekać na 1 godzinę do pełnego naładowania 18V 5,0 Ah baterii i 50 minut dla 4,0 Ah baterii.

Poniżej przedstawiono kilka typów ładowarek Ryobi i ich szybkość ładowania:

Typ ładowarki.Szybkość ładowania
Ładowarka kompaktowa 18V ONE+1,5 ampera/h
18V ONE+ Ładowarka samochodowa1,5 ampera/h
18V ONE+ Ładowarka kompaktowa 22,0 A/h
18V ONE+ Ładowarka 6-portowa2,7 ampera/h
18V ONE+ Szybka ładowarka5,0 A/h

Akumulatory do wiertarek akumulatorowych Makita

Makita stworzyła swoje akumulatory litowo-jonowe z zaawansowanymi technologiami, które pozwalają im ładować się szybciej niż standardowe akumulatory litowo-jonowe. Wyposażona w inteligentny system ładowania, marka ta utrzymuje swoje akumulatory przed konkurencją dzięki wydajnemu i szybszemu ładowaniu. Marka oferuje szeroką gamę akumulatorów, które różnią się pojemnością.

Akumulator 18V 1,5 Ah ładuje się w ciągu 15 minut, podczas gdy ładowanie akumulatorów 2,0 Ah trwa około 20 minut. Wraz z wiodącą w branży prędkością ładowania, akumulatory Li-Ion firmy Makita oferują również dłuższy czas pracy. Tak więc, akumulatorowe wiertarki Makita są odpowiednie do większych projektów.

Poniżej znajduje się lista niektórych akumulatorów Makita wraz z czasem ładowania:

Pojemność akumulatoraCzas ładowania
1,5 Ah15 minut
2.0 Ah20 minut
3.0 Ah30 minut
4.0 Ah40 minut
5.0 Ah50 minut
6.0 Ah60 minut

Akumulator Bosch do wiertarek akumulatorowych

Napięcie akumulatorów do wiertarek akumulatorowych Bosch waha się od 12 V do 30 V, a czas ładowania zależy od amperażu. Dlatego używając ładowarki o wysokim amperażu można szybko naładować akumulatory Bosch.

Poniżej znajduje się lista niektórych akumulatorów Bosch i czas ich ładowania:

AkumulatoryCzas ładowania
Akumulator 12 V25 min - 240 min
Akumulator 18 V12min - 200min
Akumulator 36V30min - 55min

Akumulator do wiertarek akumulatorowych Dewalt

Dewalt produkuje akumulatory o wyższym napięciu do 120 V. Trzeba więc poczekać nieco dłużej, aby uzyskać w pełni naładowany akumulator. Oprócz akumulatorów o wysokim napięciu, marka oferuje dużą liczbę ładowarek, które różnią się szybkością ładowania, co skutkuje różnym czasem ładowania.

Poniżej znajduje się lista różnych typów ładowarek DeWalt i wymagany czas ładowania różnych akumulatorów:

Typ ładowarkiTyp akumulatoraCzas ładowania
Ładowarka Dewalt (DCB115) 20V Max Akumulator 20 V i 60 V Max* Flexvolt 9,0 AhOkoło 90 minut
Ładowarka Dewalt (DCB114) 40V MaxAkumulator Li-Ion 4,0 Ah 40 V max90 minut
Stacja ładująca Dewalt 12/20V MAXAkumulator 3 Ah60 minut
Ładowarka Dewalt (DCB107) 12V/20V Max Akumulator litowo-jonowy 20 V, 4 Ah3 godziny
Stacja ładująca Dewalt 12/20V MAXAkumulator 4 Ah90 minut
Ładowarka do akumulatorów Dewalt(DCB114) 40V MaxAkumulator litowo-jonowy 6,0 Ah 40 V max130 minut

Jak widać ładowanie akumulatora DeWalt trwa do 3 godzin, jednak nie są to dokładne czasy. Aby uzyskać konkretne informacje dotyczące określonego modelu akumulatora DeWalt, sprawdź jego instrukcję obsługi dołączoną do akumulatorowej wiertarko-wkrętarki.

Akumulator do wiertarki akumulatorowej Milwaukee

Biorąc pod uwagę akumulatorowe wiertarki udarowe i akumulatory, Milwaukee jest jedną z marek światowej klasy. M12 i M18 Li-Ion baterie są jednymi z najlepiej sprzedających się baterii z marek ze względu na ich długi czas pracy, prędkość i wysoką moc. M12 i M18 ładowarka tylko wziąć 40 i 60 minut, aby naładować 12V i 18V baterii. Milwaukee M18 & M12 Rapid Chargers są uaktualnienie wersji, która może ładować 40% szybciej niż inne odpowiedniki.

Poza tym marka wyprodukowała Milwaukee Super Charger dla 4x szybszego ładowania. Tak więc ten najnowszy model ładowarki Milwaukee trwa tylko 1 godzinę, aby naładować 18V, 12.0 Ah baterię, podczas gdy typowa ładowarka Milwaukee może zająć 4 godziny.

Poniżej lista niektórych akumulatorów Milwaukee i ich wymagany czas ładowania w oparciu o inną ładowarkę

Model akumulatoraTypowa ładowarkaSzybka ładowarkaSupercharger
M18 HD12.04 godziny2 godziny 10 minut1 godzina
M18 XC8.02 godz. 33 min.1 godzina 23 minuty45 minut
M18 XC6.02 godziny1 godzina 4 minuty35 minut
M18 CP3.01 godzina 5 minut35 minut35 minut
M18 HD9.03 godziny 4 minuty1 godzina 43 minuty1 godzina 43 minuty
M18 XC5.01 godzina 45 minut1 godzina1 godzina
M18 CP2.042 minuty25 minut25 minut

Akumulator do wiertarki akumulatorowej Craftsman

Pełne naładowanie akumulatora wiertarki Craftsman trwa zazwyczaj minimum 30 minut i maksimum 2 godziny. Jednak w większości przypadków pełne naładowanie akumulatora trwa średnio 1 godzinę. Oprócz tych, prędkość ładowania jest w dużej mierze zależy od ładowarki, gdzie więcej amperów oznacza szybkie ładowanie.

Oto ładowanie różnych modeli wiertarek Craftsman i ich czas ładowania:

Typy i modelNapięciePojemnośćCzas ładowania
Bateria Li-Ion CMCB209V20 9.0 AH1 godzina
Bateria Li-Ion CMCB206V206.0AH1 godzina
Bateria Li-Ion CMCB6050V605.0AH2 godziny
Bateria Li-Ion CMCB6025V602.5 AH1 godzina 15 minut
Bateria Li-Ion CMCB6050V60 5.0AH2 godziny 30 minut
Bateria Li-Ion CMCB6075V60 7.5AH3 godziny 45 minut

Akumulatory do wiertarek akumulatorowych Black + Decker

Akumulatory do akumulatorowych wiertarko-wkrętarek Black + Decker dostępne są w wersjach 12V, 18V i 20V, a ich pełne naładowanie trwa od 30 minut do 3 godzin. Nawet niektóre akumulatory do akumulatorowych wiertarko-wkrętarek Black + Decker mogą potrzebować do 6 godzin. Poza tym, trzeba naładować baterię nowej wiertarki Black + Decker przez 9 godzin, aby przedłużyć jej żywotność. Na koniec, zaleca się sprawdzenie instrukcji obsługi wiertarki, aby poznać konkretne czasy ładowania dla danego modelu.

Wskazówki dotyczące utrzymania i poprawy wydajności akumulatora wiertarki akumulatorowej

W poniższej sekcji wymieniliśmy niektóre czynności i zagrożenia związane z akumulatorami wiertarek akumulatorowych. Przećwicz te techniki podczas korzystania z akumulatora, aby zachować jego długowieczność i za każdym razem uzyskać doskonałą wydajność:

Do

 • Naładuj akumulator akumulatorowej wiertarko-wkrętarki, jeśli zauważysz niski poziom naładowania.
 • Używaj akumulatora regularnie, ponieważ brak użytkowania skraca jego żywotność. Jeśli prawie nie musisz używać wiertarki, rozważ zakup wiertarki przewodowej.
 • Upewnij się, że bateria wiertarki została całkowicie naładowana i sprawdź wskaźnik, aby się o tym przekonać.
 • Przechowuj baterię w suchym i chłodnym miejscu i uważaj na temperaturę podczas pracy wiertarki.
 • Akumulator wiertarki należy przechowywać w wyściełanej torbie lub walizce i upewnić się, że należy używać plastikowej osłony, aby zapobiec zwarciu i chronić przed wilgocią.
 • Posiadanie dodatkowej, w pełni naładowanej baterii jest bardzo przydatne przy realizacji dużych projektów.
 • Delikatnie używaj baterii w swojej bezprzewodowej wiertarce, ponieważ skrzypiąca lub uszkodzona bateria nie będzie działać.
 • Należy używać właściwych ustawień wiertarki do danego zadania, ponieważ nieprawidłowe ustawienia wywierają nadmierny nacisk na wiertarkę i szybko zużywają baterię.

Nie należy

 • Nie uruchamiaj akumulatorowej wiertarko-wkrętarki aż do wyczerpania, ponieważ głębokie rozładowanie może trwale uszkodzić akumulator.
 • Nie zostawiaj akumulatora w ładowarce po pełnym naładowaniu, ponieważ przeładowanie skraca żywotność akumulatora i powoduje jego uszkodzenie.
 • Wysoka temperatura jest zabójcza dla akumulatora wiertarki, a nawet może spowodować jego uszkodzenie, dlatego należy schłodzić akumulator, jeśli stanie się gorący.
 • Nigdy nie wystawiaj baterii wiertarki akumulatorowej na działanie wody i usuń wilgoć, jeśli ją znajdziesz.

FAQs na temat tego, jak długo ładuje się akumulator wiertarki

Ile razy należy ładować rozładowaną baterię?

Po pierwsze należy sprawdzić, gdzie akumulator zaczyna się ładować, a gdzie nie. Po włożeniu do wiertarki, jeśli akumulator zaczyna się ładować, należy pozostawić go na kilka godzin. Pełne naładowanie akumulatora może potrwać kilka godzin.

Czy mogę przeładować akumulator mojej akumulatorowej wiertarko-wkrętarki?

Przeładowanie nie tylko skróci żywotność akumulatora, ale również może go trwale uszkodzić. Ponieważ wszystkie ładowarki nie posiadają opcji automatycznego wyłączania, należy je odłączać, gdy bateria zostanie w pełni naładowana. Ponadto przed ładowaniem akumulatora należy upewnić się, że jest on zimny.

Jak długo wytrzymuje bateria wiertarki?

Większość producentów przewiduje, że ich bateria wytrzyma około 3 lat lub tysiąc cykli ładowania. Marki takie jak DeWalt, Bosch, Makita, Milwaukee oferują 3 lata na swoje akumulatory litowo-jonowe.

Słowa końcowe

Mam nadzieję, że teraz wiesz, jak długo trwa ładowanie akumulatora wiertarki, niezależnie od tego, czy jest to Dewalt, Bosch, Makita, czy inny. Chociaż czas i tempo ładowania różnią się w zależności od marki i modelu, akumulatory Makita ładują się stosunkowo szybciej. Zachowaj te nie i nie w umyśle i praktykuj ostrożnie, aby uzyskać szybsze ładowanie z dłuższą żywotnością baterii, niezależnie od marki, której używasz.

Autor