Jak wywiercić kwadratowy otwór w drewnie

W projektach stolarskich liczy się kreatywność i doświadczenie, a dużą rolę odgrywa różnorodność. Jeśli chcesz coś połączyć, nie możesz polegać tylko na typowym okrągłym otworze, jeśli chodzi o niezawodność. Jeśli nie wiesz jak wywiercić kwadratowy otwór w drewnie, Twój projekt będzie zagrożony.

Z czasem stolarz musi zwiększyć swoje umiejętności dodając do nich pewną wyjątkowość. Projekt może wymagać innego kształtu, jak kwadrat, który jest dość trudne niż na zewnątrz jeden.

Jeśli nie możesz tego zrobić, cały kawałek drewna może zostać uszkodzony i może to spowodować ogólny projekt. Na szczęście wiercenie otworu kwadratowego w drewnie jest stosunkowo łatwiejsze. Nawet istnieją pewne specjalne narzędzia, które sprawiają, że proces ten jest znacznie łatwiejszy w krótkim czasie, ale jego potrzebuje zastosowania odpowiedniej techniki.

Na szczęście nasi eksperci badacze robi wystarczająco dużo badań na ten temat i przynosi kilka najlepszych metod, które pozwolą stolarz stworzyć kwadratowy otwór w drewnie dokładnie i pewnie. W tym przewodniku, mamy objęte 4 różne metody do czynienia z zadaniem inaczej tak czytelnik może zastosować w oparciu o ich poziom umiejętności i budżetu. Więc wierćmy!

Streszczenie artykułu

 • Łatwe sposoby na wywiercenie kwadratowego otworu w drewnie
  • Wiercenie kwadratowych otworów w drewnie za pomocą wierteł okrągłych
  • Wykonywanie kwadratowego otworu w drewnie za pomocą brzeszczotu wyrzynarki
  • Metoda dłuta, świdra i prasy wiertniczej
 • Jak wyciąć kwadratowy otwór w drewnie za pomocą routera
  • Wskazówki do naśladowania podczas wykonywania kwadratowych otworów w drewnie
 • FAQs na temat jak wywiercić kwadratowy otwór w drewnie
  • Mam nadzieję, że możesz wywiercić kwadratowy otwór w drewnie teraz

Proste sposoby na wywiercenie kwadratowego otworu w drewnie

Wiercenie kwadratowy otwór w materiale jak drewno jest dość łatwe zadanie. Zazwyczaj istnieje strażnik sposób pozwala to zrobić, ale następujące są najbardziej skuteczne i przyjazne dla użytkownika sposoby:

 • Szpachlowanie fizyczne-sposób ekonomiczny
 • Wyrzynarka metoda -droższe i potrzebują dużo czasu niż następnie poprzednia metoda
 • Metodadłuta z prasą wiertniczą- najdokładniejsza i najszybsza, ale kosztująca więcej niż konkurencyjna metoda
 • Użycie frezarki - profesjonalny sposób i najbardziej efektywny na grubych arkuszach drewna.

Podstawowe zasady wiercenia kwadratowych otworów w drewnie

Należy pamiętać, że niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy z powyższych, proces wykonywania kwadratowych otworów w całości zaczynamy od otworów okrągłych.

Wiertło do wpustów składa się zazwyczaj ze świdra, który jest połączony z kwadratowym dłutem. Podczas gdy świder tworzy okrągły otwór, dłuto tworzy kwadrat.

Większość ekspertów w dziedzinie obróbki drewna, hobbystów i producentów mebli stosuje tę kombinację, ponieważ jest to najbardziej efektywna metoda.

Do wykonania kwadratowego otworu można użyć standardowych wierteł ze stali szybkotnącej. Poza tym, co nasi badacze zauważyć, że okrągłe wiertło określić żądaną średnicę. Więc zaleca się, aby wybrać okrągłe wiertło, aby uzyskać pożądaną średnicę przed rozpoczęciem tworzenia kwadratowych otworów. Uzyskajmy instrukcje krok po kroku, jak działa ta metoda.

Wiercenie kwadratowych otworów w drewnie za pomocą okrągłych wierteł

Oprócz tej metody, przed rozpoczęciem jakiegokolwiek procesu obróbki drewna należy nosić odzież ochronną. Tak więc podczas zbierania innego niezbędnego sprzętu upewnij się, że zgromadziłeś cały sprzęt ochronny, taki jak okulary i rękawice.

Niezbędne wyposażenie:

 • Wiertło okrągłe
 • 3 pilniki kwadratowe
 • Prosta krawędź i rysik
 • Imadło i prasa wiertarska

Oczyścić stanowisko pracy: Przed rozpoczęciem pracy należy oczyścić miejsce docelowe. Powodem tego jest fakt, że podczas wiercenia powstaje dużo wiórów drzewnych. Poza tym, niezorganizowane miejsce pracy zwiększa ryzyko wypadków.

Wywierć okrągły otwór w drewnie: Umieść drewniany element w imadle na mechanicznym stanowisku pracy. Przymocuj imadło tak mocno, jak to możliwe, ponieważ luźny zestaw nie zapewni wyrównanego otworu.

Wyznacz kwadrat: Teraz wyjmij kawałek drewna z imadła i utwórz kwadratowy znak za pomocą prostej krawędzi i markera. Upewnij się, że linia styka się z obwodem koła i kątem styczności pod kątem 90°.

Fizycznie spiłuj kwadrat: Użycie pilnika o prostej krawędzi utrudni proces. Dlatego należy użyć 3 krawędzi pliku, ponieważ oferuje więcej dźwigni na rogach, co powoduje, że proces znacznie łatwiejsze.

Wykonaj kwadratowy otwór w drewnie za pomocą brzeszczotu wyrzynarki

Sprzęt wymaga:

 • Wyrzynarka
 • Dłuto
 • Młotek
 • Wiertło
 • Prosta krawędź i rysik
 • Kamień szlifierski i papier ścierny

Wyznacz wymiary: Zacznij od zaznaczenia wymiaru na drewnianej desce za pomocą ołówka lub markera.

Wywierć otwory w narożnikach: Po prawidłowym oznaczeniu wymiaru, użyj małego wiertła, aby stworzyć otwór w każdym rogu kwadratowego znaku. Zamiarem jest, aby wyrzynarka za pomocą procesu łatwiejsze. Diamentowe wiertło nie będzie działać tutaj.

Cięcie za pomocą wyrzynarki: Przenieś wyrzynarkę do jednego z rogów i wykonaj nacięcie za pomocą ostrza powoli zwiększając prędkość. Gdy wyrzynarka jest przez krawędzie ostrza zachować po zaznaczonej linii aż do skrzyni otwór kwadratowy.

Wyszlifuj krawędzie: Usuń odłamki płatków drewna z deski za pomocą kamienia piaskowego i papieru ściernego, aby powierzchnia była gładka.

Podczas eksperymentowania odkryliśmy, że metoda ta jest bardziej efektywna przy tworzeniu większych niż 4 x 4 cale. Podczas tworzenia mniejszych kwadratowych otworów, krawędź otworu staje się chropowata z powodu użycia dużych brzeszczotów. Można to jednak naprawić używając 3-stronnego wypełniacza do drewna.

Inną rzeczą jest, aby pamiętać, że nie należy stosować 4 krawędzi wypełniacza na tej metody. Powodem jest to, że jest bardzo ciężki i nie oferuje gładkie wykończenie, jak 3 krawędzi.

Metoda z dłutem, świdrem i prasą wiertarską

Potrzebne akcesoria:

 • Dłuto dłutowe
 • Prasa stołowa
 • Wiertło ślimakowe
 • Imadło

Zbierz dłuto, świder i dłuto: Ślimak i dłuto mortise są różnymi przekładniami. Dlatego przed rozpoczęciem procesu należy je zmontować.

Umieść drewniany element w imadle: Teraz umieść drewniany kawałek wewnątrz imadła i mocno go przymocuj. Dokręcone tak bardzo, jak to możliwe, więc drewniany kawałek nie może się poruszać z powodu drgań z wiercenia, które będą tworzyć, podczas gdy będzie włączyć wiertarkę.

Zaznacz wymiary kwadratu: Teraz utwórz wymiar kwadratowego otworu na drewnianym kawałku za pomocą markera lub ołówka. Nie, że jest to skuteczny proces tworzenia prostokątnych lub kwadratowych otworów o różnych rozmiarach, zwłaszcza na drewnianych meblach.

Tak więc jest to bardziej elastyczna metoda biorąc pod uwagę grubość drewna i wielkość otworu, który chcesz utworzyć.

Utwórz kwadratowy otwór za pomocą prasy wiertarskiej: Będzie lepiej stworzyć mały otwór do dziurkowania przed zastosowaniem większego przy pełnej prędkości. Intencją stworzenia małego otworu jest pomoc w trakcji i tarcia. Ponadto, pomaga to stworzyć dokładniejsze kwadratowe otwory z mniejszą ilością cząstek i zanieczyszczeń. Ostrożnie i delikatnie pociągnij korbę w dół i utworzyć wielki otwór w kształcie kwadratu.

Jak wyciąć kwadratowy otwór w drewnie za pomocą routera

Ostatnią zalecaną metodą jest użycie routera do wiercenia kwadratowych otworów w drewnie. Ponieważ jego potrzeba więcej praktyki, więc nie jest to idealne rozwiązanie dla początkujących stolarzy i może wydawać się skomplikowane dla nich.

Odwrotnie, ludzie, którzy mają wystarczające doświadczenie w użyciu routera znajdą tę metodę łatwiejsze i pomocne. Poza tym, metoda ta jest bardziej skuteczne na bardzo grubych arkuszy drewna nadal w krótkim czasie przy minimalnym wysiłku.

Wymagane akcesoria:

 • Router i frez
 • Prowadnice do szablonów

Wykonajszablon: Upewnij się, że dokładnie tworzysz szablon na stole frezarskim, ponieważ będzie on decydował o jakości wyniku cięcia. Przećwicz tworzenie szablonów za pomocą frezów górnowrzecionowych i prowadnic do szablonów.

Wyznaczwymiar: Utwórz kwadratowy wymiar za pomocą markera na drewnianym arkuszu, aby wykonać układ dla szablonu.

Wywierć otwór pilotażowy: Teraz wywierć otwór pilotażowy w jednym rogu wymiaru, który będzie stanowił punkt startowy do cięcia. Po wykonaniu otworu pilotażowego należy ustawić przykładnicę frezarki górnowrzecionowej na planie kwadratu, który trzeba będzie przeciąć.

Przeciąć układ: Włącz router i rozpocznij cięcie podążając za linią kwadratu. Po zakończeniu na linii, wstrzymać router i zmienić linię, a następnie rozpocząć cięcie. Powtórz tę metodę, aż wyciąć wszystkie cztery-line i odkryć kwadratowy otwór w drewnie.

Wskazówki do naśladowania podczas podejmowania kwadratowy otwór w drewnie

Przed zastosowaniem któregokolwiek z procesów, należy nosić sprzęt ochronny.

 • Wiercenie otworu spowoduje powstanie ogromnego pyłu. Dlatego staraj się pracować w pomieszczeniu, w którym istnieje odpowiedni system wentylacyjny.
 • Każdy z tych procesów zajmie kilka minut. Więc stworzyć harmonogram, aby zapobiec przytłoczony, jak to jest wiertło do obróbki drewna i co pośpiech może spowodować obrażenia.
 • Praktyka elektronarzędzia przed zastosowaniem go, aby jak najlepiej wykorzystać urządzenie. W przeciwnym razie nie uzyskasz rezultatów na poziomie profesjonalisty.
 • Upewnij się, że ostrza narzędzi tnących są ostre i świeże.

Najczęściej zadawane pytania jak wywiercić kwadratowy otwór w drewnie

Ważne często zadawane pytania podczas wiercenia kwadratowego otworu w drewnie. Poznaj faq z odpowiedzią, aby rozwiązać problemy podczas obróbki drewna i wiercenia.

Jak wywiercić idealny kwadratowy otwór w drewnie?

Zacznij od papieru ściernego o niskiej ziarnistości i szybko przeszlifuj cały kwadrat. Rób to samo kilka razy, aż uzyskasz ziarnistość 320. Po tym zabiegu kwadratowy otwór będzie idealnie gładki.

Jakie narzędzie jest najlepsze do wycinania różnych kształtów w drewnie?

Chociaż każdy rodzaj piły jest przydatny, piła tarczowa lub wyrzynarka jest bardziej preferowana. Poza tym, zależy to od głębokości drewna. Ogólnie rzecz biorąc, wiertła, wyrzynarka i dłuto oferują najlepsze rezultaty nawet przy zastosowaniu minimalnego nacisku.

Które narzędzie jest najlepsze do wycinania różnych kształtów w drewnie?

Chociaż każdy rodzaj piły jest przydatny, piła tarczowa lub wyrzynarka jest bardziej preferowana. Poza tym, zależy to od głębokości drewna. Ogólnie rzecz biorąc, wiertła, wyrzynarka i dłuto oferują najlepsze rezultaty nawet przy zastosowaniu minimalnego nacisku.

Jak wycinać ukośne nacięcia w drewnie?

Najprostszym, najszybszym i najczystszym sposobem na wycięcie skośnych nacięć w drewnie jest wywiercenie otworu 1/2″ z boku deski. Następnie trzeba użyć piły stołowej do cięcia od przodu deski w dół do otworu. Pozwoli to użytkownikowi na użycie dowolnego kąta w oparciu o nachylenie brzeszczotu i mieć gładko zakrzywione dno.

Jak naprawić dziurę w drewnie bez wiertarki?

Możesz użyć kołka, papieru ściernego, pilnika ręcznego lub piły jabłkowej do naprawy otworu w drewnie, jeśli wiertło nie jest dostępne. Najpierw narysuj okrąg wokół otworu, a następnie ręcznie spiłuj dodatkowe drewno, aż otwór uzyska właściwy rozmiar. Następnie usuń pył i kontynuuj projekt.

Mam nadzieję, że teraz możesz wywiercić kwadratowy otwór w drewnie

Cokolwiek jesteś początkującym lub profesjonalnym stolarzem, jeśli nie wiesz, jak wywiercić kwadratowy otwór w drewnie, teraz masz najlepsze metody, aby to zrobić. Podczas przygotowywania listy skoncentrowaliśmy się na kilku czynnikach, w tym opłacalności, poziomu umiejętności i bezpieczeństwa. Tak więc każda z metod, które wybierzesz będzie bezpieczniejsze do zastosowania, wystarczy sprawdzić, który z nich spełnił swój poziom umiejętności i budżetu.

Autor