Rozpoznanie, kiedy drzewo jest zagrożone upadkiem i może spowodować obrażenia lub szkody

Rozpoznanie, kiedy istnieje ryzyko upadku drzewa i spowodowania obrażeń lub zniszczeń

Oznaki, że usunięcie drzewa jest konieczne, aby uniknąć potencjalnych obrażeń i szkód materialnych

Potrzeba pielęgnacji lub usunięcia drzew może pojawić się w ciągu całego roku, jednak zimowe warunki pogodowe w Uxbridge, Whitchurch-Stouffville, Newmarket i okolicach często zwiększają konieczność podjęcia takich działań. Silny wiatr, obfite opady śniegu, śnieg i/lub marznący deszcz mogą powodować rozległe uszkodzenia drzew, co z kolei może prowadzić do upadku dużych gałęzi lub całych drzew, powodując szkody materialne i stwarzając zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa właścicieli domów i ich rodzin.

Nieprzewidywalność burz zimowych i ich intensywność jest faktem dla mieszkańców społeczności w Wielkim Obszarze Toronto (GTA) i jego okolicach. Mimo że meteorolodzy z wyprzedzeniem ostrzegają o zbliżających się burzach, informacje te koncentrują się na ochronie osobistej przed żywiołami oraz na środkach ostrożności podczas podróży. Właściciele nieruchomości niewiele mogą zrobić w tym krótkim okresie przed burzą, aby ochronić swoje drzewa przed warunkami, które mają nadejść w regionie.

Dlatego właściciele domów i firm powinni podjąć działania zapobiegawcze, aby ocenić, czy ich drzewa są narażone na upadek podczas burzy, zwłaszcza jeśli istnieją oznaki spróchniałego lub uszkodzonego drzewa. Może to być wykonane poprzez oględziny przez właściciela nieruchomości lub profesjonalną ocenę przez wykwalifikowanych ekspertów DreamWorks Tree Services; następnie, jeżeli istnieje wystarczające ryzyko, że drzewo może nie wytrzymać rygorów burzy, zespół DreamWorks Tree Services może zapewnić bezpieczne i skuteczne usługi usuwania drzew, aby uniknąć prawdopodobieństwa obrażeń ciała i szkód majątkowych w przyszłości.

Dla tych właścicieli domów i nieruchomości komercyjnych w społecznościach Uxbridge, Whitchurch-Stouffville, Newmarket i sąsiednich, którzy zadają sobie pytanie "czy moje drzewo się przewróci?", DreamWorks Tree Services oferuje następującą listę oznak, które pomogą rozpoznać, kiedy drzewo może być w grupie podwyższonego ryzyka:

 • Ma duże/grube martwe gałęzie
 • Zwisające złamane gałęzie
 • W miejscach połączeń gałęzi są pęknięcia lub rozszczepienia
 • W pniu drzewa widoczne jest spróchniałe drewno
 • Pień jest wyraźnie przechylony na jedną stronę
 • Drzewo zostało nieopatrznie przycięte/obcięte
 • Korzenie są uszkodzone/wyeksponowane z powodu budowy
 • Niektóre pobliskie drzewa zostały niedawno usunięte
 • Liście przedwcześnie zmieniają kolor na nietypowy
 • Wokół podstawy drzewa rosną grzyby.

Jeżeli właściciele nieruchomości w obrębie lub w pobliżu GTA posiadają drzewa, które wykazują jeden lub więcej z powyższych czynników ryzyka, jest wysoce zalecane, aby skontaktowali się z ekspertami z DreamWorks Tree Services w celu jak najszybszego naprawienia sytuacji, aby uchronić siebie, swoich sąsiadów i wszelkie sąsiednie budynki/nieruchomości przed potencjalnymi negatywnymi skutkami przyszłych burz.

Usuwanie drzew jest jedną z kilku opcji zapobiegania szkodom wyrządzonym przez burzę


Jak wspomniano powyżej, usunięcie drzewa może być najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy istnieje duże ryzyko odniesienia obrażeń lub uszkodzenia mienia podczas lub po burzy. W niektórych sytuacjach istnieją jednak rozwiązania alternatywne, które mogą pomóc wzmocnić i ostatecznie uratować drzewo.

Najwłaściwszy środek zaradczy zostanie ustalony poprzez kompleksową ocenę przeprowadzoną przez profesjonalistę zajmującego się pielęgnacją drzew, takiego jak wykwalifikowany arborysta z DreamWorks Tree Services; ocena ta zweryfikuje, czy drzewo i pień powinny zostać całkowicie usunięte, czy też należy zastosować jakiś rodzaj środków naprawczych, które pomogą zachować jego zdrowie.

Po dokonaniu oceny, arborysta z DreamWorks Tree Services może zalecić i fachowo wdrożyć jedną lub więcej z poniższych usług, w zależności od potrzeb, w trybie natychmiastowym lub pilnym:

 • Olinowaniei podparcie - aby wzmocnić/ochronić drzewo przed dalszymi uszkodzeniami
 • Prostowanie drzew - aby wyrównać i podeprzeć pochylone lub częściowo wyrwane z korzeniami drzewa
 • Przycinanie drzew bez ostróg - ograniczone tylko do martwych, uszkodzonych lub chorych gałęzi
  • Utrzymanie i podtrzymanie zdrowia drzew
  • Przywrócenie drzewu atrakcyjnego wyglądu i kształtu
  • Wspieranie gojenia i wzrostu na wiosnę/lato

Przejdź do usuwania drzew, aby dowiedzieć się więcej o usuwaniu drzew i innych usługach pielęgnacji drzew oferowanych przez wykwalifikowanych specjalistów z DreamWorks Tree Services właścicielom nieruchomości w GTA i okolicach, w tym w Uxbridge, Newmarket i Whitchurch-Stouffville.

Jeżeli podejrzewasz lub masz dowody na to, że drzewo lub drzewa na Twojej posesji mogą być narażone na upadek podczas lub po burzy, zadzwoń do specjalistów od usuwania i pielęgnacji drzew z DreamWorks Tree Services już dziś pod numer 647-793-8903 lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną ocenę i rekomendację najbardziej odpowiedniego sposobu postępowania.

Autor