5 Najlepsza wiertarka do mieszania masy zalewowej i zaprawy

Wiertarka mieszająca jest jednym z rozwiązań dla profesjonalnego glazurnika, wykonawcy lub majsterkowicza. Wiertła te mają możliwość mieszania masy szpachlowej, zaprawy murarskiej lub szlamu gipsowego. Ale wszystkie rodzaje wiertarek nie są odpowiednie do mieszania thinset. Musisz wziąć pod uwagę kilka cech, aby wziąć najlepsze wiertło do mieszania thinset.

Cienki-set wiertarka mikser jest doskonałym narzędziem do mieszania wygodnie i bez wysiłku.Thinset jest taki płyn, który wymaga mieszania z małą porcją go wiele razy, jak to twardnieje szybciej. Dzięki ergonomicznemu kształtowi uchwytu wiertarka mieszająca pozwala użytkownikowi na ciągłe mieszanie zaczynu, nawet bez powodowania zmęczenia dłoni. Co ważniejsze, skraca ona czas mieszania i pozwala nam zakończyć pracę w krótszym czasie.

Podsumowanie artykułu

 • Wybór Handyman'a: Top 5 najlepszych wiertarek do mieszania masy szpachlowej
  • DEWALT: Wiertarka do mieszania masy szpachlowej
  • VonHaus: Wytrzymała wiertarka z mieszadłem do błota i gipsu
  • Makita DS4012: Najlepsza wiertarka do mieszania mas bitumicznych
  • Genesis GSHD1290: Najlepsza wiertarka do mieszania masy szpachlowej
  • BOSCH GBM9: Najlepsza wiertarka do mieszania zaczynu i masy szpachlowej
 • Cechy, aby wybrać najlepszą wiertarkę do mieszania masy szpachlowej
  • Jak idealnie wymieszać zaczyn za pomocą wiertarki?
  • FAQs dotyczące najlepszej wiertarki do mieszania masy szpachlowej
  • Wybierz najlepszą wiertarkę do mieszania

Wybór Handyman: Top 5 najlepszych wierteł do mieszania mas szpachlowych

Niektóre wiertarki do mieszania posiadają przyjazne dla użytkownika funkcje, takie jak przycisk blokady bezpieczeństwa, spust o zmiennej prędkości i wyższe obroty, co sprawia, że mieszanie staje się wygodniejsze. Przede wszystkim, wiertarki nadają się do różnych prac związanych z wierceniem i mieszaniem, co czyni je niezbędnym narzędziem w skrzynce narzędziowej zarówno profesjonalistów, jak i majsterkowiczów.

Podczas gdy rynek wiertarek jest ogromny, nasi eksperci-naukowcy stworzyli najkrótszą listę rekomendacji. Przygotowaliśmy ten artykuł z 5 najlepszymi wiertłami do mieszania masy szpachlowej, jak również przewodnik zakupu, który jest pełen istotnych wskazówek. Ponadto, jeśli nie wiesz, jak mieszać thinset za pomocą wiertarki, zapoznaj się z instrukcjami krok po kroku w dolnej części tego artykułu. Więc chodźmy!

Nasz Top Pick

DEWALT: Wiertarka do mieszania masy szpachlowej

 • Projekt 0 - 550 RPM oferuje zwiększony moment obrotowy, co czyni go idealnym do mieszania błota.
 • Z silnikiem 120V, to przewodowe wiertło będzie obsługiwać każdy trudny wiercenia lub mieszania pracy skutecznie.
 • Skonstruuj go z ergonomicznym uchwytem, który ma miękki uchwyt, aby zapewnić najwyższy komfort i ogólną kontrolę.
Kup na Amazon

DEWALT Electric Drill pochodzi z prawie wszystkich specyfikacji, które powinny być w wiertarce do mieszania thinset. Ta wiertarka elektryczna jest dostępna w przystępnej cenie, a jednocześnie oferuje silnik 120V, aby poradzić sobie z zadaniem mieszania thinset skutecznie.

Co więcej, jest to niezwykle lekka wiertarka, która pozwoli Ci na ciągłe mieszanie materiałów bez zmęczenia. Konstrukcja z przełącznikiem zmiany prędkości, który pomoże Ci uniknąć pęcherzyków powietrza podczas mieszania błota, nawet po raz pierwszy. Plus, funkcja ta zapewni ogólną kontrolę podczas wykonywania innych prac związanych z wierceniem lub mieszaniem.

Wadą tej wiertarki jest to, że ma krótki przewód. Więc jeśli nie masz wtyczki elektrycznej w pobliżu miejsca mieszania, będzie to frustrujące dla Ciebie.

 • Jest to lekka wiertarka akumulatorowa zawierająca bardzo mocny silnik. Posiada również przełącznik zmiany prędkości obrotowej i miękki uchwyt, a jej cena jest przystępna.

 • Może obracać się nieco szybciej na pełnym gazie i nie jest dostarczana z walizką ułatwiającą przechowywanie.

Zwycięzca

VonHaus: Wytrzymała wiertarka z mieszadłem do błota i gąbki

 • Dzięki zmiennej prędkości obrotowej i obrotowemu uchwytowi 360 stopni, ta wiertarka zapewni wygodny proces mieszania.
 • Wiertarka ma przyjazną dla użytkownika konstrukcję z regulacją do przodu/do tyłu i przyciskiem blokady, dzięki czemu jest idealna dla początkujących.
 • Posiada miękki uchwyt, który jest odpowiedni zarówno dla prawo- jak i leworęcznych, co zapewnia wygodny sezon mieszania.
Kup na Amazon

Jeśli potrzebujesz wytrzymałej wiertarki elektrycznej, aby nie tylko mieszać thinset, ale także obsługiwać inne ekstremalne zadania, spróbuj tego wiertła VonHaus Heavy Duty Mud Mixer. Atrakcyjna cecha obejmuje 10 Amp uchwyt łopatkowy, który sprawia, że ta wielofunkcyjna wiertarka jest idealna do mieszania różnych płynów i wiercenia dużego otworu z łatwością.

Klient otrzyma 0 - 700 rpm prędkości przez zakup tego przewodowego wiertarki elektrycznej. Funkcja ta pozwoli użytkownikowi mieszać thinset bez wysiłku, nie powodując pęcherzyków powietrza. Wadą tego wiertła jest to, że jest trochę mętny. Więc użytkownik może potrzebować ochrony słuchu podczas mieszania ich.

 • Jest to znakomita wiertarka, idealna do różnych prac związanych z wierceniem i mieszaniem, ponieważ jest to wiertarka mocna i uniwersalna. Poza tym posiada mocny silnik, zmienną prędkość, ergonomiczny uchwyt i jest dostępna w rozsądnej cenie.

 • Jest to głośna wiertarka i ma niskiej jakości uchwyt.

Najlepsza ogólnie

Makita DS4012: Najlepsza wiertarka do mieszania mortery

 • Zawiera uchwyt, który obraca się o 360 stopni z 24 ogranicznikami, aby zapewnić precyzyjne mieszanie.
 • Ta wiertarka do mieszania masy szpachlowej posiada dźwignię do przodu i do tyłu, która pozwala operatorowi na wygodną pracę.
 • Z wszystkich łożysk kulkowych konstrukcji, to wiertarka będzie trwałe i długotrwałe uzupełnienie do skrzynki narzędziowej.
Kup na Amazon

Jeśli masz duży budżet i szukasz wiertarki pro-level do mieszania materiałów i poprawy wydajności wiercenia, ta Makita DS4012 Spade Handle Drill jest dobrym wyborem. Prosto z pudełka, klient będzie miał wiertarkę mocy z silnikiem 8,5 AMP i zmiennym ustawieniem prędkości.

Połączenie tych cech daje użytkownikowi możliwość doskonałego mieszania i wiercenia w różnych cieczach i na różnych powierzchniach. Dzięki dobrze wyważonej konstrukcji i lekkiej konstrukcji, ta przewodowa wiertarka nie spowoduje dużego zmęczenia nawet po długiej pracy. Marka oferuje również długoletnią gwarancję i wsparcie techniczne, aby zapewnić bezstresową inwestycję.

Wadą tej wiertarki jest to, że ma słabą blokadę bezpieczeństwa. Niektórzy skarżą się, że to nadal działa nawet po zwolnieniu spustu.

 • Ta wytrzymała wiertarka jest wyposażona w podwójną izolację. Poza tym jest idealna do mieszania masy szpachlowej, suchej zabudowy i gipsu, a także do wiercenia dużych otworów.

 • Pomimo ceny, ta wiertarka ma słaby przełącznik blokady bezpieczeństwa.

Najlepszy budżet

Genesis GSHD1290: Najlepsza wiertarka do mieszania masy szpachlowej

 • Konstrukcja z wygodnym przyciskiem blokady, dzięki czemu nadaje się do wygodnego, przedłużonego użytkowania.
 • Dzięki wyższej prędkości obrotowej i mocniejszemu silnikowi, wiertarka ta jest w stanie zarówno wiercić, jak i mieszać.
 • Ta przewodowa wiertarka posiada spust o zmiennej prędkości, jak również uchwyt łopatkowy do precyzyjnego mieszania cienkich zestawów.
Kup na Amazon

Z trójpozycyjnym uchwytem pomocniczym i dwupozycyjnym uchwytem łopatkowym, ta wiertarka będzie idealna dla tych, którzy mają napięty budżet i nadal szukają czegoś dobrej jakości. Połączenie tych funkcji i operator będzie miał większą kontrolę nad wiertarką przez cały czas.

Oprócz tego, wiertarka ma potężny silnik 9,0 amperów. Więc użytkownik będzie miał wystarczająco dużo mocy potrzebnej do mieszania thinset, grubej gipsowej błota i fugi. Jeśli potrzebujesz wiertarki do mieszania zaprawy, to nadal będzie to akceptowalna opcja. Jako bonus, producent zapewnia dwuletnią gwarancję i wsparcie klienta z siedzibą w USA, jednocześnie pobierając połowę ceny poprzedniego modelu.

Wadą tej wiertarki do mieszania zaprawy jest to, że może trochę śmierdzieć i wytwarzać trochę hałasu podczas pracy.

 • Jest to wiertarka przyjazna dla budżetu, która ma prędkość 850 obr/min i silnik 9. 0 amperów. Plus, wiertarka pochodzi z dużą ilością akcesoriów i 2 lata oficjalnej gwarancji.

 • Ta wiertarka ma silny zapach i może być głośna.

BOSCH GBM9: Najlepsza wiertarka do mieszania Thinset i Morter

 • Posiada silnik o zmiennej prędkości, który pozwala na wiercenie z dużą prędkością.
 • Posiada obracany o 360 stopni uchwyt D, który pozwala operatorowi trzymać wiertarkę w najwygodniejszej pozycji.
 • Aby zapewnić wysoką wydajność, ta najlepsza wiertarka mieszająca jest wyposażona w silnik z łożyskiem kulkowym i precyzyjnie wycięte stalowe koła zębate.
Kup na Amazon

Ten mikser Bosch GBM9 jest wyposażony w bardzo długi gumowy przewód o długości 8 stóp i trójstykową wtyczkę z uziemieniem. Więc jeśli potrzebujesz czegoś wszechstronnego do miejsca pracy, nie szukaj dalej niż ta najlepsza wiertarka do mieszania thinset. Pomimo większej długości przewodu, posiada ona mocny silnik 9,0 amperów, który wytwarza doskonały moment obrotowy potrzebny do mieszania masy szpachlowej, tynku cementowego i żywicy epoksydowej.

Uchwyt Heavy-Duty Keyed będzie wspierać Cię w obsłudze szerokiego zakresu zadań wiercenia i mieszania. Ta wiertarka jest dostępna w rozsądnej cenie, oferując jednocześnie 1 rok ograniczonej gwarancji. Wadą tej wiertarki jest to, że nie ma blokady spustu. Więc wiertarka nie będzie idealny dla początkujących operatorów.

 • Ta wiertarka zawiera duży gumowy przewód, Heavy-Duty Keyed uchwyt, i obrotowy 360 stopni D uchwyt. Poza tym, wiertarka ma potężny silnik o zmiennej prędkości i oferuje roczną ograniczoną gwarancję, a jednocześnie jest dostępny w rozsądnej cenie.

 • Ta wiertarka nie ma przycisku blokady. Ponadto niektórzy klienci otrzymują wiertła wykonane w Chinach, pomimo twierdzeń producentów, że są one wykonane w Niemczech.

Cechy, aby wybrać najlepszą wiertarkę do mieszania masy zalewowej

Znalezienie wiertarki do mieszania thinset może być trudne, jeśli nie jesteś zaznajomiony z surowymi narzędziami. Wiertarka znacznie pomaga wiercić i mieszać materiały skutecznie i szybko. Podczas gdy tradycyjna metoda zajmuje czas i powoduje zmęczenie operatora, wiertarka oszczędza zarówno wysiłek, jak i czas dla projektu. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, jeśli jesteś majsterkowiczem lub ekspertem, aby zapewnić doskonałą wiertarkę do miksera cienkowarstwowego.

LICZBAOBROTÓW NA MINUTĘ: Więcej obrotów na minutę oznacza bardziej wydajną wiertarkę do mieszania thinset. Jeśli potrzebujesz czegoś do radzenia sobie z ciężką pracą, oczywiście powinieneś wybrać wiertarkę z wysoką liczbą obrotów na minutę. Nie należy jednak wybierać wiertarki o prędkości obrotowej mniejszej niż 500 obr.

Trwałość: Może się zdarzyć, że wiertarka będzie musiała pracować nad ekstremalnym projektem przez dłuższy czas. Tak więc, biorąc pod uwagę trwały model zapewni spójne działanie przez wszystkie sezony, nie powodując żadnych problemów z naprawą. Mnóstwo czynników, w tym konstrukcja, materiały, technologia i systemy robocze, określają trwałość wiertarki. Sprawdź więc wszystkie te cechy wiertarki, abyś mógł mieć najbardziej trwałą dla projektu mieszania masy szpachlowej.

Zwiększony moment obrotowy: Moment obrotowy to podstawowa siła wiertarki, która kontroluje moment obrotowy. Więc im większy moment obrotowy ma wiertarka, tym większa jest jej siła napędowa. Połączenie niskiej prędkości i wysokiego momentu obrotowego jest idealne do wkręcania śrub w materiał.

Ponownie, średni moment obrotowy i prędkość doprowadzą Cię do udanej pracy zarówno przy wierceniu jak i mieszaniu. Jeśli potrzebujesz wiertarki tylko do wiercenia, możesz wybrać tę o niskim momencie obrotowym i wysokiej prędkości.

Zmienna prędkość: Przy wyborze narzędzi wielofunkcyjnych, takich jak wiertarki, sprawdzanie wyzwalacza zmiennej prędkości jest częstym zadaniem. Ponadto mieszanie masy szpachlowej może być trudne dla wiertarki nieposiadającej takiej funkcji.

Mieszanie chusteczek z dużą prędkością może również powodować powstawanie pęcherzyków. Posiadanie wyzwalacza zmiennej prędkości oznacza, że będziesz miał całkowitą kontrolę nad procesem mieszania, aby zapewnić doskonałe mieszanie masy szpachlowej.

Ergonomiczne uchwyty: Mieszanie sprzętu do dużych projektów zajmie dużo czasu. Dlatego nie można uniknąć komfortu podczas sprawdzania kluczowych czynników w wiertarce. Poziom komfortu operatora jest zwykle określany przez uchwyt wiertarki. Niektórzy producenci oferują wiertarkę z pojedynczym uchwytem poziomym, który działa tylko w jednym kierunku.

Zaleca się jednak wybór wiertarki z ergonomicznymi uchwytami, szczególnie do mieszania narzędzi. Ma ona mocniejszy uchwyt, który nie tylko zapewnia wygodę dłoni, ale także oferuje ogólną kontrolę. Niezależnie od tego, co chcesz zrobić z wiertarką, ergonomiczny uchwyt jest dobrym rozwiązaniem.

Przewód: Wtyczka elektryczna może być utrzymywana z dala od miejsca pracy. Może to być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli wiertarka ma krótki przewód. Należy więc wziąć pod uwagę miejsce pracy, aby wybrać model pomiędzy wiertarką przewodową a akumulatorową.

Przenośność: Kolejnym kluczowym aspektem jest przenośność. Pozwoli Ci to na wygodną pracę w różnych miejscach. Również w tym przypadku, jeśli potrzebujesz wiertarki wygodnej w podróży, wybierz po prostu wiertarkę akumulatorową. Co więcej, wybierz lekką i kompaktową wiertarkę, która pozwoli Ci sprawnie transportować produkt.

Jak idealnie wymieszać masę szpachlową za pomocą wiertarki?

Przyjrzymy się im teraz, ponieważ są one najczęściej używane do płytek. Przed omówieniem procesu, upewnij się, że masz zebrane wszystkie niezbędne elementy wymienione poniżej:

Narzędzia i materiały eksploatacyjne:

 • Wiertarka elektryczna
 • Wiadra pięciogalonowe (x3)
 • Mixing Paddle
 • Rękawice
 • Respirator przeciwpyłowy
 • 1-3 kwartowe plastikowe pojemniki do odmierzania (x2)
 • Okulary ochronne
 • Waga cyfrowa (opcjonalnie)

Dodawanie wody do wiadra

Lepiej jest dodać wody do wiadra przed thinset. Sprawdź z tyłu torby thinset wiedzieć, ile wody jest wymagane dla całej torby. Następnie, jako punkt wyjścia, liczyć liczbę tilesets potrzebne do dwudziestu stóp kwadratowych płytek.

Nie mieszać całą torbę po raz pierwszy, jak thinset może utwardzić przed użyciem wszystkich z nich. Tak więc, zacząć od małej ilości i wymieszać całą torbę wiele razy. Z tyłu torby, z drugiej strony, powie Ci, ile kwota będzie obejmować na stopę kwadratową.

Mieszanie Thinset aż osiągnie pożądaną konsystencję

Możesz wymieszać thinset na dwa sposoby. Możesz zastosować skalę, aby obliczyć idealną ilość thinset do wody. Jest to dobrze przyjęty sposób, a możliwość błędu jest prawie zerowa. Ale trzeba będzie skalę i trzeba zmierzyć ilość thinset na kwartę wody.

Innym sposobem jest dodanie thinset oparte na wyobraźni i wymieszać go, aż pojawi się preferowana konsystencja. To w zasadzie to samo, co robienie masła orzechowego. To nie będzie idealna mieszanka. Jednakże, trochę runny będzie działać. Nie musisz się nawet martwić, jeśli okaże się, że jest nieco gęstsza.

Jeśli mieszanina nie może utrzymać nacięcia podczas suszenia na podłodze lub ścianie, to jest zbyt płynny. I odwrotnie, jeśli nie przylega do podłoża, to jest za gęsta.

Mieszać dalej w czasie podanym na worku

W zależności od marki, proces mieszania może się różnić. Dlatego lepiej jest postępować zgodnie z instrukcją podaną na odwrocie worka. Zazwyczaj sugeruje się, aby mieszać przez około 2-3 minuty przy użyciu wiertarki z wolnymi obrotami.

Wiertło do mieszania thinset jest pomocnym narzędziem dla takiego zadania. Podczas korzystania z wiertarki, upewnij się, że masz go ustawić na wolniejsze ustawienie, aby zapobiec mieszaniu zbyt szybko. Jeśli wiertarka ma tylko jedno, a nie zmienne ustawienie prędkości, należy przytrzymać spust w połowie drogi, aby zapobiec szybkiemu obracaniu się.

Pozostawić do nasiąknięcia na 10 minut

Pozostawić mieszaninę w spokoju na około 10 minut, aby woda mogła doskonale wymieszać się z rozcieńczalnikiem. W tym czasie, reakcja chemiczna zacznie się odbywać. Plus, nie należy umieszczać mieszaniny pod słońcem. Jeśli nie chcesz, aby to trudniejsze szybko i nie wymagają dużo czasu pracy,

Mieszaj przez kolejne 2-5 minut.

Kiedy płyn zostanie całkowicie wchłonięty, może lekko zgęstnieć. Ale jeśli zaczniesz miksować, z czasem zmieni się z powrotem w praktyczną masę. Pamiętaj, nie dodawaj wody po etapie slaking. W przeciwnym razie może to obniżyć wytrzymałość zaprawy cienkowarstwowej. Zwiększy to trwałość i wytrzymałość płytki. Dlatego już w pierwszym etapie mieszania należy dobrać odpowiednią konsystencję.

Aplikacja

Teraz zaczyn jest gotowy do użycia. Czas pracy z mieszanką może być różny, biorąc pod uwagę kilka czynników. Wśród nich najbardziej istotna jest temperatura. W cieplejszych temperaturach mieszanka zazwyczaj szybko twardnieje. Chłodniejsze temperatury, odwrotnie, zapewniają dwukrotnie dłuższy czas pracy niż gorące dni.

Ilość zmieszanej masy szpachlowej również zmienia tempo twardnienia. Ponieważ większa część mieszanki była bezpośrednio wystawiona na działanie powietrza, mniejsze ilości zaczynu szybko twardnieją. Z drugiej strony, większa ilość masy twardnieje dość wolno. Na początku powinno się jednak mieszać mniejszą ilość, dopóki nie nabierze się wprawy.

Kilkakrotne mieszanie zestawu danych może wydłużyć czas pracy. Ponadto, należy starać się unikać marnowania pieniędzy tak bardzo, jak to tylko możliwe. Pewne marnotrawstwo jest dopuszczalne, szczególnie w przypadku metody uczenia się. Pracując stale, można poprawić umiejętności mieszania thinset szybko i skutecznie, jak również zastosowanie ich prawidłowo.

FAQs na najlepsze wiertło do mieszania Thinset

Jaki rodzaj wiertła trzeba mieszać gąbki?

Mieszanie thinset jest potrzebna spójna moc i moment obrotowy. Więc za pomocą kabla wiertarka będzie lepszą decyzją niż bezprzewodowe. Pozycje, które wymieniliśmy powyżej są dobrze zdolne do radzenia sobie z takimi trudnymi zadaniami.

Czy bezprzewodowa wiertarka będzie mieszać thinset?

Podczas gdy większość bezprzewodowych wiertarek pochodzi z 3/8″ wiertło, mieszanie thinset używając takiego bitu może zniszczyć wiertło. Thinset trzeba mieszać konsystencję i dostaje dość gruby. 3/8″ wiertarka akumulatorowa nie ma wymaganego momentu obrotowego, aby poradzić sobie z zadaniem.

Czy można mieszać masy szpachlowe bez wiertarki?

Jest to możliwe, aby wymieszać thinset bez wiertarki, ale to zajmie dużo czasu i wysiłku. Poza tym należy mieszać zaczyn w kilku małych partiach, aby nie stwardniał przed całkowitym nałożeniem.

Jak długo wytrzyma masa szpachlowa po wymieszaniu?

Masa szpachlowa nie jest wykonana z trwałej zaprawy. Zawiera cement portlandzki, który reaguje z wodą i szybko twardnieje. Nie da się jej utrzymać w stanie suchym, nawet przez odparowanie i zapakowanie do szczelnego pojemnika. Mieszanina zaczynu utwardzi się w ciągu kilku godzin.

Weź najlepsze wiertło do mieszania

Potrzeba dużo ciężkiej pracy i obszernych badań, aby przygotować ten najlepszy kawałek informacji na temat najlepszej wiertarki do mieszania thinset. Podczas przeglądu tuzina produktów, wzięliśmy pod uwagę ich konstrukcję, projekt, wygodę, wszechstronność i budżet.

W rezultacie, każde z narzędzi na liście są warte inwestycji, czy są one do mieszania cienkich zestawów lub wiercenia otworów w stałych powierzchniach. Naszym topowym wyborem jest wiertarka elektryczna DEWALT. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji powinieneś wziąć pod uwagę swoje osobiste preferencje i budżet.

Autor