Czym są wózki narzędziowe? Które z nich warto wybrać?

Utrzymanie porządku w miejscach napraw zawsze jest trudne. Wszyscy mechanicy i serwisanci każdego dnia stają przed wyzwaniem znalezienia odpowiedniego narzędzia. Poszukiwanie właściwego klucza lub nasadki może zająć dużo czasu. Zamiast poświęcać swój czas na obsługę klientów lub zarabianie pieniędzy, można go zmarnować na szukanie właściwych narzędzi. To mądry pomysł, aby pomyśleć o wózku sklepowym. Staje się on kluczowym elementem wyposażenia warsztatów mechanicznych, serwisów oponiarskich, a także coraz częściej przydomowych garaży dla miłośników motoryzacji lub ogólnego majsterkowania.

Rosnące zainteresowanie wózkami narzędziowymi to nie tylko efekt porządkowania profesjonalnych warsztatów i serwisów. Prywatni entuzjaści naprawy samochodów są coraz bardziej zainteresowani zakupem takich narzędzi.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie wózek narzędziowy?

Ważne jest, aby zrozumieć podstawy wyboru wózka, aby podjąć świadomą decyzję. Na rynku istnieją dwa rodzaje wózków: takie, które są w pełni wyposażone w narzędzia oraz takie, które są puste. Te wózki mają dużo miejsca na narzędzia, które już posiadamy w naszym garażu lub warsztacie. Wózki z wyposażeniem przeznaczone są dla nowych warsztatów, tych, którzy urządzają nowe miejsce pracy i potrzebują wielu narzędzi. Albo dla warsztatów serwisowych, które muszą wymienić wiele swoich narzędzi. Jeśli masz wiele narzędzi w swoim warsztacie i chcesz utrzymać wszystko w porządku, puste wózki są najlepszym rozwiązaniem. Wózek narzędziowy na kółkach ułatwia transport wszystkich narzędzi potrzebnych do pracy w innym miejscu. Jest to znacznie wygodniejsze niż konieczność chodzenia po warsztacie w poszukiwaniu odpowiednich narzędzi. Dodawanie narzędzi do pustego wózka nie jest tak wygodne jak zakup pełnej szafki, ponieważ narzędzia nie będą miały wyznaczonego miejsca. Warsztatowy wózek narzędziowy zapewnia wystarczająco dużo miejsca na wszystkie przedmioty, niezależnie od tego, jak małe lub duże.

Wózki narzędziowe w warsztacie

Jakie są cechy wyróżniające wózki warsztatowe z wyposażeniem?

Wózki warsztatowe z wyposażeniem różnią się pod względem liczby i wielkości narzędzi oraz szuflad. Można znaleźć wózki, które mają od 180 do 250 narzędzi i 6-8 szuflad. Są wózki, które mają 9 lub 11 szuflad. Jednak większe narzędzia, takie jak klucze pneumatyczne i szlifierki nie mogą być przechowywane w wózkach z większą ilością szuflad. Kolejnym ważnym aspektem jest blat wózka. Może być wykonany z tworzywa sztucznego, które jest mniej odporne na uderzenia i ciężar, lub blat metalowy, który wytrzyma wyzwania związane z pracą w warsztacie. Aby mieć pewność, że nie uszkodzimy żadnego samochodu klienta podczas transportu wózka po warsztacie, ważne jest, aby wózek miał gumowe pokrycie na krawędziach. Dodatkowym zabezpieczeniem przed niechlujnym przemieszczaniem się wózka jest hamulec blokujący koła. Warto sprawdzić, czy wózek narzędziowy, który chcemy kupić, posiada taki hamulec.

Wózek narzędziowy z wyposażeniem będzie posiadał następujące kluczowe cechy: rodzaj narzędzi w poszczególnych szufladach oraz ich trwałość. Grzechotki to podstawa każdego wózka. Występują one w trzech rozmiarach: 1/2, 3/8 i 1/4. Inne ważne narzędzia to klucze płaskie i płasko-oczkowe, a także klucze oczkowe odgięte oraz śrubokręty płaskie i krzyżakowe. Wózki narzędziowe z wyposażeniem znajdziesz w ofercie sklepu sklep-warsztat.pl/product-category/narzedzia-reczne/wozki-narzedziowe/.

Na rynku istnieje wiele opcji tanich, ale w pełni wyposażonych wózków. Warto poświęcić czas na zbadanie interesującego nas produktu, aby nie skończyć z "jednorazowymi zabawkami". Możesz uniknąć zakupu wózka lub narzędzi niskiej jakości, pokładając wiarę w firmie, która ma duże doświadczenie w branży motoryzacyjnej.

Autor